RS

01.10.2014 10:30

 

Štěňata

 Plánovaný vrh "A"

Výmarských ohařů krátkosrstých

Krytí plánujeme Podzim 2014


"U" Ch. Angie RoyalSplendour of Diam Weim 

DOB 22.3.2011 

DKK 0/0 DLK 0/0

"U" C.I.E., C.I.B. Multi Ch. Alan od Potoka Kačáku

DOB 25.2.2008

DKK 1/1 DLK 0/0 (RTG ve 3 letech)

 

 

Budoucí maminkou tohoto vrhu bude všestranně upotřebitelná fena, Angie RoyalSplendour of Daim Weim. Chovnou fenou se stala již na jaře 2013, ale z důvodu jejího pracovního potenciálu jsme krytí odložily. Všechny pracovní lovecké zkoušky si odešla v I.ceně. Excelovala na LZ v Bříšťanech, kde zkoušky vyčtyřkovala a vyhrála. Klubové Všestranné zkoušky dokončila jen s dvěma trojkami, získala 2.místo a titul Res.CACT. Letos se zúčastnila Nominací Memoriálu Richarda Knolla. Odešla si výborně Memoriál Luďka Hejného s titulem CACT. Kdo měl šanci ji poznat, ví, že je učenlivá, velice pracovitá, inteligentní, s obrovskou vůli a všestranným potenciálem. Je velmi klidné přátelské vyrovnané povahy a nepatří mezi dominantní feny, což ale neznamená, že se nedokáže ozvat a hájit si své postavení. Děti ji zbožňují a ona  - olíže je, nechá si vše líbit, neublíží, raději se zvedne a odejde o kousek dál. Není to kotcový pes, ale rozmazlená rozhodně není. Vzhledově si po celou dobu udržuje nádhernou stříbrnou barvu typickou pro VOK, je po výstavně úspěšných rodičích a sama vždy na výstavách získává ty nejlepší známky. Celý vrh byl vyrovnaný a její bratr Atrey Forever Hero of Daim Weim, rodinný klenot je velmi výstavně úspěšný pes spolu se sestrou Almost Heaven of Daim Weim. V myslivosti se uplatňuje již od roku 2012,  práce ji neskutečně baví a je motivací ke zkouškám. Ukazuje výborné vlohy předávané od známých pracovních psů z Ameriky, Anglie a České republiky. Prokazuje se výborným nosem, vynikajícím hledáním, spolehlivým aportováním.

Otce štěňátek jsem vybírala velmi pečlivě. Prvotně mi záleželo na povaze psa, znamenalo to vybírat z jedinců, které jsem osobně poznala. Druhým důležitým kritériem pro výběr byly pracovní výsledky a v neposlední řadě typ a vzled chovného psa. Povahou je tento pes "Alfa samec", ale i přesto je velice klidný a vyrovnaný a miláčkem rodiny, ve které žije. Vlohové předpoklady tohoto psa jsou nesporné a pracovně se předvedl na mnoha zkouškách s velikými úspěchy. Jmenovitě dokončil dvoje Všestranné zkoušky v I.ceně, v lese 4x dominoval na předních místech, ve vodních speciálkách vždy exceloval a na Memoriálu J.Daňka si získal titul CACT. Výstavně mnohokráte dokázal, že je vítězem plemene, je šampionem několika zemí a pyšní se titulem Klubový vítěz. Dovolte mi představit Alana od Potoka Kačáku. Alf má nádherné webové stránky a určitě se z nich dovíte vše, co potřebujete nebo chcete vědět. Alf se taktéž uplatňuje v myslivecké praxi,  práce ho baví a naplňuje.

 

Od štěňátek očekáváme:

 

* prvotřídní lovecké předpoklady

* perfektní exteriér

* vyrovnané klidné povahy

* ušlechtilé hlavy

* silné kostry

* dokonalou barvu

* výbornou krevní linii

 


 

Ideální partneři pro život :) s uplatněním v myslivosti či jinde.
V případě Vašeho vážného zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat nebo níže vyplnit náš dotazník.

Děkujeme

 Více zde: https://www.royalsplendour.cz/stenata/