Plánované vrhy
MAĎARSKÉHO OHAŘE KRÁTKOSRSTÉHO
2021

 
 
 
Plánované vrhy na rok 2021 najdete níže na této stránce.
Ilustrační foto vrhu MOK A autor Klára Bubeníková
 
Každý pes je ve své geneteické podstatě šelma psovitá a má v genech lovecké pudy. Někteří byli záměrně šlechtěni a po generace vedeni tak, aby u nich byly lovecké pudy rozvíjeny a podporovány. Jsou to lovecká plemena FCI Skupiny - III. teriéři, IV. jezevčíci, VI. honiči a barváři, VII. ohaři,  VIII. slídiči, retrieveři a vodní psi. Samozřejmě i v těchto skupinách nalezneme již psi, kteří nejsou aktivně využíváni pro práci v myslivosti a stali se z nich spíše plemena výstavní či společenská. 
 
Ohaři jsou děleni do dvou skupin na Anglické a Kontinentální. Anglická plemena jako jsou setři a pointer - ti byli šlechtěni především na polní práci, kdežto kontinentální ohaři byli šlechtěni pro všestrannost, využitelnost po všech stránkách jak na poli, vodě, tak i v lese. Jejich práce je náročná jak na kondici, tak je zaměřena na spolupráci s člověkem a je od nich vyžadována schopnost se správně samostatě rozhodovat, z čehož vyplývá jejich atletický ušlechtilý vzhled, vyrovnaná povaha a velká ochota spolupráce s člověkem a jejich vysoká inteligence. Bez práce se i ohař stane jen výstavním či společenským plemenem. 
 
Za posledních 15 let se ohaři stali módními plemeny a mnozí usuzují, že jim stačí pouze aktivní pohyb pro jejich spokojenost, láska a péče , kterou je zahrnují. Ale je rozdíl mezi šťastným psem a skutečně šťastným psem, kterému je umožněno býti psem. Mnoho aktivit podporuje fyzickou aktivitu psů, některé rozvíjejí i jejich inteligenci či spolupráci s člověkem. 
 
Náš chov je zaměřen na práci ohařů, neb si vážíme jejich podstaty a chceme tato plemena uchovat taková jaká jsou a jaká by měla být i pro budoucí generace a zároveň se snažíme umožnit našim psům a fenám být tím čím skutečně jsou - loveckými psi - neb při práci jsou ti nejšťastnější tvorové na světě. Pro krytí vybíráme pracovní linie, tedy psi s pracovním rodokmenem a pokud možno psi, kteří jsou aktivně využíváníi na práci. Vždy hledíme na zdraví jedinců a na jejich povahy. V neposlední řadě se snažíme vybrat exteriérově zajímavé jedince hodící se na naše feny.
 
Pro odchovánky pečlivě vybíráme nové majitele, kteří ctí podstatu ohaře a jsou ochotni mu věnovat nejen péči a lásku a aktivní pohyb, ale především základní lovecký výcvik nezbytný k pochopení a zvládnutí jeho silně geneticky zakódovaných loveckých pudů, jeho podstaty a umožnit mu býti skutečně psem.

Není naším zájmem udělat z lidí myslivce ani je nutit chodit po výstavách. Lovecký výcvik je využitelný v běžném životě a naučí Vás chápat Vašeho nového člena "smečky". Pomůžeme Vám zajistit jeho bezpečnost, zaměstnat jeho hlavu a vychovat z něj poslušného psa, který Vám bude po boku do konce života. Naši odchovánci nepatří mezi psi, kteří Vám budou pobíhat okolo nohy a nehnou se od Vás, jsou to aktivní temperamentní psi s vrozeným smyslem pro vyhledávání drobné a spárkaté zvěře. Výcvikem se ale dokáží sklidnit a rozeznat, kdy se jde pracovat a kdy je čas na druh zábavy, který určujete vy. Vaše investice se Vám mnohonásobně vrátí a vy z nich uděláte skutečně  šťastné psi.
 

Kontaktujte nás pouze v případě vážného zájmu o práci a chov může se stát, že se nějaká rezervace uvolní a najdeme pro Vás místo. 

 

 

 

 

 

Hector Bertoni Prague & Adu Royal Splendour

Sir: C.I.E., C.I.B., MCh., JCh. Malomközi Haiko    Sir: C.I.E., C.I.B., MCh., JCh. Porter Pepperoni Team

Dam:  C.I.E., C.I.B., GCh., MCh., JCh. Claudie Bertoni Prague "U" Dam: BIS., Ch. Fréa Vives Bohemia "U - CZ, SK, HU, DE"

 

 

 

Proběhlo krytí, čeká se na potvrzení březosti.
Majitelé se rozhodli si pořídit vlastní chovatelskou stanici, chtějí mít vrh plně pod kontrolou a  v 
jejich režii i s výhradním právem výběru nových majitelů.
 

Můžete tedy vyplnit dotazník či napsast email do poznámky uvádějte ADU, pokd máte zájem o štěně z tohoto vrhu.
Váš email přepošlu majitelům Adu, kteří Vás budou případně kontaktovat.
REZERVACE MOŽNÉ.

 

 

 

Agy Royal Splendour


Agy je platným členem rodiny s dětmi ve Zlíně. Je to fenka středně silné kostry a velikosti standardní barvy výborného exteriéru. Je to letec a plavec po mamině a nejvíce se vyřádí se svojí paničkou při loveckém výcviku. Ten je pro paničku důležitou součástí oddechu, neb patří mezi první linii zdarvotníků v boji s COVIDem-19. Obě holky jsou šikovné a ladí spolu jak formu tak detaily.

Agy úspěšně složila jak zkoušky vloh, tak skončila na krásném umístění na bedně při Podzimních zkouškách.

Agy je třetí chovnou fenou z vrhu A. Majitelé zažádali o registrování názvu chovatelské stanice, název brzy dodáme.

Na výstavách Agy uspěla s výbornou.

Je to pohodová temperamentní a velmi chytrá fena a těšíme se na spojení s krycím psem ze zahraničí.
Krytí už je domluveno, tak teď jen plán zní: “dodělat nejdříve všestranné zkoušky a pak se teprve vrhnout do rodičovství.”

Předpokládané krytí podzim (září) 2021.
STÁLE PŘIJÍMÁME REZERVACE NA TENTO VRH, prosím kontaktujte mne emailem nebo přes dotazník, uveďte do poznámky AGY, ozvu se Vám jakmile to bude možné.

 

 

Anya Royal Splendour

 

Annie první narozená fenka tmavší barvy, ale ne tak jako její matka. Silné kostry, výborné povahy. I pro ni máme vybraného ženicha světlé barvy s pracovním rodokmenem. I její majitele patří do první linie s bojem proti COVID--19, což je trochu zbrzdilo a doufají, že letos jim tento malý neviditelný nepřítel nezhatí plány dodělat poslední zkoušku a výběr do chovu, ostatní mají splněno. Annie žije v rodině poblíž Českého Krumlova je velmi šikovná jak na vodě tak i v poli. Celá mamina. 

Předpokládané krytí (když vše dobře dopadne) podzim 2021.

 

Je tedy na co se těšit a z čeho vybírat, všem fenkám držíme palce, aby všechno proběhlo hladce a štěňátka na svět přišla zdravá a udělala radost mnoha dalším novým majitelům.

 

Od štěňátek očekáváme:

prvotřídní lovecké předpoklady

vyrovnané temperamentní povahy

ušlechtilé hlavy

exterior ve standardu

výbornou pracovní krevní linii.

 

 

Děkujeme

 

Chovatelská stanice Royal Splendour a z Brunfúsu v tuto chvíli nepřijímá rezervace na štěňata MOK na jarní vrhy, teprve poldle počtu narozených štěňat případně rezervace otevřeme pro vážné zájemce o práci a chov. 

Vrh VOK "B "

D.O.B. 20. 11.2018

"U" C.I.E., C.I.B. , BIS VET, GCh. CZ & SK, Multi Ch. 
Angie RoyalSplendour of Diam Weim

"U" ChT., JBIS, Ch. Pepe Elika Bohemia

 

Vrh VOK "A "

D.O.B.18. 3.2015

"U" Ch.Angie RoyalSplendour of Diam Weim

"U" C.I.E., C.I.B. Multi Ch. Alan od Potoka Kačáku