Vrhy
MAĎARSKÉHO OHAŘE KRÁTKOSRSTÉHO
2022

 
 
 
Plánované vrhy na rok 2022 najdete níže na této stránce.
Ilustrační foto vrhu MOK A autor Klára Bubeníková
 
Každý pes je ve své geneteické podstatě šelma psovitá a má v genech lovecké pudy. Někteří byli záměrně šlechtěni a po generace vedeni tak, aby u nich byly lovecké pudy rozvíjeny a podporovány. Jsou to lovecká plemena FCI Skupiny - III. teriéři, IV. jezevčíci, VI. honiči a barváři, VII. ohaři,  VIII. slídiči, retrieveři a vodní psi. Samozřejmě i v těchto skupinách nalezneme již psi, kteří nejsou aktivně využíváni pro práci v myslivosti a stali se z nich spíše plemena výstavní či společenská. 
 
Ohaři jsou děleni do dvou skupin na Anglické a Kontinentální. Anglická plemena jako jsou setři a pointer - ti byli šlechtěni především na polní práci, kdežto kontinentální ohaři byli šlechtěni pro všestrannost, využitelnost po všech stránkách jak na poli, vodě, tak i v lese. Jejich práce je náročná jak na kondici, tak je zaměřena na spolupráci s člověkem a je od nich vyžadována schopnost se správně samostatě rozhodovat, z čehož vyplývá jejich atletický ušlechtilý vzhled, vyrovnaná povaha a velká ochota spolupráce s člověkem a jejich vysoká inteligence. Bez práce se i ohař stane jen výstavním či společenským plemenem. 
 
Za posledních 15 let se ohaři stali módními plemeny a mnozí usuzují, že jim stačí pouze aktivní pohyb pro jejich spokojenost, láska a péče , kterou je zahrnují. Ale je rozdíl mezi šťastným psem a skutečně šťastným psem, kterému je umožněno býti psem. Mnoho aktivit podporuje fyzickou aktivitu psů, některé rozvíjejí i jejich inteligenci či spolupráci s člověkem. 
 
Náš chov je zaměřen na práci ohařů, neb si vážíme jejich podstaty a chceme tato plemena uchovat taková jaká jsou a jaká by měla být i pro budoucí generace a zároveň se snažíme umožnit našim psům a fenám být tím čím skutečně jsou - loveckými psi - neb při práci jsou ti nejšťastnější tvorové na světě. Pro krytí vybíráme pracovní linie, tedy psi s pracovním rodokmenem a pokud možno psi, kteří jsou aktivně využíváníi na práci. Vždy hledíme na zdraví jedinců a na jejich povahy. V neposlední řadě se snažíme vybrat exteriérově zajímavé jedince hodící se na naše feny.
 
Pro odchovánky pečlivě vybíráme nové majitele, kteří ctí podstatu ohaře a jsou ochotni mu věnovat nejen péči a lásku a aktivní pohyb, ale především základní lovecký výcvik nezbytný k pochopení a zvládnutí jeho silně geneticky zakódovaných loveckých pudů, jeho podstaty a umožnit mu býti skutečně psem.

Není naším zájmem udělat z lidí myslivce ani je nutit chodit po výstavách. Lovecký výcvik je využitelný v běžném životě a naučí Vás chápat Vašeho nového člena "smečky". Pomůžeme Vám zajistit jeho bezpečnost, zaměstnat jeho hlavu a vychovat z něj poslušného psa, který Vám bude po boku do konce života. Naši odchovánci nepatří mezi psi, kteří Vám budou pobíhat okolo nohy a nehnou se od Vás, jsou to aktivní temperamentní psi s vrozeným smyslem pro vyhledávání drobné a spárkaté zvěře. Výcvikem se ale dokáží sklidnit a rozeznat, kdy se jde pracovat a kdy je čas na druh zábavy, který určujete vy. Vaše investice se Vám mnohonásobně vrátí a vy z nich uděláte skutečně  šťastné psi.
 

Kontaktujte nás pouze v případě vážného zájmu o práci a chov může se stát, že se nějaká rezervace uvolní a najdeme pro Vás místo. 

 

 

 

GCh., MCh., MJCh. Fenix Nitrianske Janíkovce Agy Royal Splendour
Ch. Gin Selle "U" C.I.B., MCh., JCh. Porter Pepperoni Team
Iskra Jasenovské vodopády BIS., MCh. Fréa Vives Bohemia "U - CZ, SK, HU, DE"

 

 

VRŽEN 20.03.2022

 4 feny a 4 psi
VRH PLNĚ ZADÁN.

Kontakt možný emailem nebo přes dotazník, uveďte do poznámky AGY, ozvu se Vám jakmile to bude možné. Jako chovatel "bába" pomáhám vybírat vhodné majitele. Můžete kontaktovat i přímo majitele Agy, kontakt je na plakátku..

 

Hector Bertoni Prague Adu Royal Splendour
C.I.E., C.I.B., MCh., JCh. Malomközi Haiko C.I.B., MCh., JCh. Porter Pepperoni Team
C.I.E., C.I.B., GCh., MCh., JCh. Claudie Bertoni Prague "U" BIS., MCh. Fréa Vives Bohemia "U - CZ, SK, HU, DE"

 

Vržen 3.4.2022

5 fen a 2 psi

REZERVACE MOŽNÁ POUZE FENKY NA CHOV.

Majitelé se rozhodli si pořídit vlastní chovatelskou stanici, chtějí mít vrh plně pod kontrolou a  v jejich režii i s výhradním právem výběru nových majitelů.
 

Můžete tedy vyplnit dotazník či napsast email do poznámky uvádějte ADU, pokd máte zájem o štěně z tohoto vrhu.
Váš email přepošlu majitelům Adu, kteří Vás budou případně kontaktovat.


 

 

 

 

Je tedy na co se těšit a z čeho vybírat, všem fenkám držíme palce, aby všechno proběhlo hladce a štěňátka na svět přišla zdravá a udělala radost mnoha dalším novým majitelům.

 

Od štěňátek očekáváme:

prvotřídní lovecké předpoklady

vyrovnané temperamentní povahy

ušlechtilé hlavy

exterior ve standardu

výbornou pracovní krevní linii.

 

 

Děkujeme

 

Chovatelská stanice Royal Splendour a z Brunfúsu v tuto chvíli nepřijímá rezervace na štěňata MOK na jarní vrhy, teprve poldle počtu narozených štěňat případně rezervace otevřeme pro vážné zájemce o práci a chov. 

Vrh VOK "B "

D.O.B. 20. 11.2018

"U" C.I.E., C.I.B. , BIS VET, GCh. CZ & SK, Multi Ch. 
Angie RoyalSplendour of Diam Weim

"U" ChT., JBIS, Ch. Pepe Elika Bohemia

 

Vrh VOK "A "

D.O.B.18. 3.2015

"U" Ch.Angie RoyalSplendour of Diam Weim

"U" C.I.E., C.I.B. Multi Ch. Alan od Potoka Kačáku