Všeobecně o štěňatech z naší Chovatelské stanice

Všeobecně se naše chovatelská stanice zabývá výběrem spojení pro každý vrh velice důsledně a pečlivě. Vrhy dlouhodbě plánuje. Snažíme se vybrírat zdravé zajímavé jedince klidných vyrovnaných povah s obrovskou chutí k práci a s výraznými předky. Důraz je především kladen na vlohové vlastnosti jedinců a jejich pracovní přednosti. Naším cílem je vést všechny ohaře k všestrannosti, podložit jejich pracovní schopnosti splněnými zkouškami a následně je využívat plně v myslivecké praxi. Přihlížíme i k exteriéru, neboť v naší chovatelské stanici máme exteriérově zajímavé jedince. Pro krytí si především vybíráme chovné psy, které jsme měli sami možnost poznat a tak ověřit nejen jejich povahu, ale právě i pracovní vlohy a zdravotní stav.

 

Všechna štěnátka budou odchována v rodinném prostředí. Veškerá domácí i odborná péče jim bude poskytována po celou dobu pobytu u nás. To zahrnuje každodenní péči již od narození (měření, vážení, zdravotní prohlídky, posléze přikrmování superprémivovým kvalitním krmivem). Naším cílem je předávat štěňata plně socializovaná, s dobrými hygienickými návyky, zvyklá na běžný ruch domácnosti a standardní zvuky domáctnosti. V závislosti na ročním období a počasí by všechna štěňata měla být seznámena i s venkovním prostředím. Snažíme se štěňátka zabavit i hrami podněcující vlohové vlastnoti ohařů.  Do nových domovů budou odcházet:

  • s kupní smlouvou při odběru štěněte
  • s písemnými informacemi o počáteční výživě a výchově štěněte
  • zprávou o zdravotním stavu od veterináře
  • se základním očkováním (Noví majitelé by měli doočkovat po dohodě s veterinářem v doporučených termínech.)
  • budou odčervená (Noví majitelé by měli pokračovat ve standardním odčervování doporučné veterináři.)
  • s platným očkovacím průkazem (V současné době se EU Pas vystavuje pouze čipovaným psům a naše chovatelská stanice zastává názor, že čipovat by se mělo až větší štěně, kde je menší pravděpodobnost posunu čipu či jiných komplikací, každopádně čipování doporučujeme zejména kvůli cestování do zahraničí, kde je čipování zcela nezbytné a dále kvůli snažšímu dohledání Vašeho psa při možné ztrátě. Nebráníme se však na přání nových majitelů štěňátko očipovat, samozřejmostí je to v případě, že odchovánek poputuje do zahraničí.)
  • vlastním průkazem původu - chovatelská stanice se zabývá pouze chovem čistokrevných ohařů
  • startovacím balíčkem granulí na něž jsou štěňata zvyklá
  • s malým překvapením


Zájemci o štěňátka budou pozváni k osobní návštěvě hned z několika důvodů. Asi pro každého je důležité osobně poznat svého potencionálního ohaře. Rádi bychom Vám představili i maminku vrhu, abyste měli možnost poznat její povahu a nás jako chovatele. Chceme Vám dát možnost zeptat se na cokoliv. V neposlední řadě bychom také rádi poznali my Vás, neboť je pro nás prioritou, aby naši odchovánvci byly šťastní v novém domově a vedli spokojený naplněný život. Rádi bychom je odevzdali do dobrých rukou, někomu, kdo se je bude nezjištně milovat a stanou se součástí jeho/jejího/jejich života. Štěňátka bude možno navštívit po 4 týdnu života z důvodu prevence před možným přenosem nakažlivých chorob, neboť zdraví našich odchovánků je pro nás to nejdůležitější.

Nebudeme se tajit tím, že upřednostníme zájemce, kteří by chtěli odchovánky vést k uchovnění, se zájemem o lovecký výcvik a myslivost. Dále upřednostníme ty, kteří by se rádi věnovali jakémukoliv jinému druh výcviku (obedience, stopy, záchranářská práce, agility, dogdancing, etc.), ale i ty, kdož by měli zájem odchovánky předvést na výstavách. Věřte nám ale, že neodmítneme ani lidi s dobrým srdcem, kteří budou naše odchovánky milovat a umožní jim být psem a členem rodiny. Chceme se pouze vyvarovat chyb, jichž se mnoho nezkušených chovatelů dopouští a předejít zbytečnému stresu Vás i psa tím, že bychom bezmyšlenkovitě dali plemeno ohaře těm, kteří by ho nezvládali ať už fyzicky, psychicky, časově či finančně. Rozumní lidé si psa nepořizují jako módní doplněk nebo proto, že se jim líbí jeho barva. Uvědomují si, že se pes/fena v okamžiku, kdy si ho přinesou domů, stává novým členem rodiny/smečky, někdy až na 16 let. Přebírají za něj zodpovědnost a budou se radovat z jeho přítomnosti a oddanosti, které jsou právě psi schopni více než kterékoliv jiné domácí zvíře. A právě takové nové majitele hledáme a těm poskytneme celoživotní chovatelské a poradenské služby.


V případě Vašeho vážného zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat.