Zkoušky

2020
 
12.9.2020 Německo - HZP - obstála
3.10.2020 Německo - VJP - notlösung sjurarbeit - obsátla
 
Splněny podmínky německého chovu se složenými zkouškami HZP a VJP do dvou let věku.
 
Nebylo to vůbec lehké ... ve středu 9.9.2020 vyhlásilo Německo Prahu za červenou zónu COVID-19, což jsem se dozvěděla ze zpráv večer v půl osmé a narychlo začala shánět první otestování s výjezdním certifikátem. Podařilo se, ale byly to nervy a zkouška se prodražila o další 2 tisíce. Ria den po zkoušce začala hárat, což vysvětlilo její zásek na dohledávce v rákose. Nutno dodat zpětně, že na svém prvním honu právě díky alespoń HZP, které se rovnají našim Podzimním zkouškám (PZ), předvedla fantastickou práci na křídlované kachně, za kterou si vysloužila obdiv přítomných myslivců. Tak seč na zkouškách nezářila jako hvězda jasná v praxi dokázala, že to umí perfektně. A co víc si přát. 
Jelikož Riuška byla velmi temperamentní snažila jsem se jí na jaře nechat kvůli plánovaným VJP tak jak byla ... hlasitá na stopě každého zajíce .... COVID ale ovlivnil vše, tudíž VJP byly zrušeny ... já už psychicky nevydržela a pustila se do klidů - downů. Náhradní zkouška za VJP byla tři týdny po HZP. Modlily jsme se abychom vůbec mohly jet, samozřejmě jsem po druhé musela absolvovat test na COVID a Ria pomalu dohárávala. S našimi už klidy na zajíci je bohužel také předváděla na stopě, rozhodčí ale velice rychle pochopili, že stopu je schopná sledovat jen už tato vlastnost u ní byla ovlivněna. Tudíž opět ne s perfektním výsledkem, ale podstatou je, že splnila, co se od ohařů v Německu požaduje.
Pro mne je to další splněný sen chovatele a majitele ohařů, mít splněné pracovní podmínky do chovu v zemi původu.
 
15.8.2020 13. Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa (KCHDO KZV - CACT) - III.cena, 206 bodů, nos 4
 
Jediné zkoušky v Čechách, které jsme stihly. Měly jsme ještě plánovány PZ, tam kam jsem původně zamýšlela jít to nešlo kvůli hárání tak jsme byly přihláseny do Nymburka, opět zasáhl COVID, zkoušky se nejprve přesunuly na jiný termín a posléze zrušeny. Tudíž PZ nás čekají příští rok. Zpět ale k ZV, opravdu jsem se neskutečně pobavila. Rozhodčí byli úžasní akorát mi připadalo, že naší skupinu posuzují rozhodčí jako na Nominacích MKP a ne na vlohách. Proč tento pocit, hmmm no když jste se podívali na druhé dvě skupiny, všichni skončili v I.ceně s různým počtem bodů, jen naše skupinka měla jen několik zástupců v I.ceně. Z mého laického hlediska to nebylo výkonem psů .... Opravdu mi bylo líto pána s velmi šikovnou fenko MMO, pro mne nepochopitelná známka z klidů na pernaté za 1 - fenka poprvé v životě narazila na koroptve, které krásně vystavila s jejich vzletem se rozhodla přijít na to co to bylo ale po páníčkově písknutí okamžitě reagovala a vrátila se k němu. Na vlohách bych tedy hodnotila známkou 2, ale páni a dámy rozhodčí vědí lépe, na to už si člověk zvyknul za tu dobu co vodí :) a proč my ve III. ceně a známky které dostala? Riada se prostě rozhodla tak trochu stávkovat, za což jsem na poli mezi silnicemi s hustým rychlým provozem byla i docela vděčná. Přecházela mi ze cvalu do klusu a ověřovala pachy. Známku z rychlosti beru bez pardonu. Toto však jak to vypadá ovlivnilo celý úsudek rozhodčích tudíž si vysloužila sníženou známku s chuti k práci (kdo ji zná jak v terénu pracuje, rozhodně vrozená chuť k práci ji nechybí), dále pak mi bylo řečeno na vlohách, že systém jsem jí vychodila já, tudíž opět snížená známka, za mě chodila pěkně ze strany na stranu, nikam nezdrhla, točila se krásně proti větru, další bonus byla vytvrvalost, seč jakou rychlostí začla takovou skončila, opět snížená známka. Asi jsem špatně poslouchala všechny ty rozhodčí, které znám :) což dovršení bylo unikátní, kdy Ria předvedla nos a to co v ní je na divokých bažantech ... na dotaz jestli chci ještě dodělávat klidy na srstnaté mě opravdu pobavil, takže jsem jen odvětila, že ve III.ceně opravdu nehodlám zdržovat ostatní. Abych nezapomněla jak se má správně posuzovat na vlohách nechala jsem je Rie zapsat neodvolávala jsem nebo něco takového. Jsou to jen zkoušky a já Riu znám. Takže lovecké kynologii zdar.