Odchov Výmarský ohař krátkosrstý

 

 

Odchov Vrh B
D.O.B. 20.11.2018

Jméno

Pohlaví

Zápisové číslo

Belliger Royal Splendour

Pes

ČLP/VOK/11139

Benedictió Royal Splendour

Pes

ČLP/VOK/11140

B aiR Royal Splendour

Pes

ČLP/VOK/11141

Beáté Royal Splendour

Fena

ČLP/VOK/11142

 

VOK Vrh "B"

 

DOB 20.11.2018
 

Výmarských ohařů krátkosrstých

 

"U" C.I.E., C.I.B., GCh. CZ & SK, Multi Ch. Angie RoyalSplendour of Diam Weim 

DOB 22.3.2011 

DKK 0/0 DLK 0/0 OCD 0/0

Vyšetření gentetických vad očí a genu dlouhosrstosti - negative
Vyšetření DCM - negaive

"U" Ch. Pepe Elika Bohemia

DOB 3.6.2012

DKK 0/0

Vyšetření DCM - negaive

 

 

 

Maminkou tohoto druhého pracovního vrhu je všestranně upotřebitelná fena, Angie RoyalSplendour of Daim Weim. Chovnou fenou se stala již na jaře 2013. První vrh měla v roce 2015 a ten nám dělá jen samou radost - Aicy a Argo jsou oficiálně chovní psi, Kim má všechny podmínky splněny jen majitelka musí zaslat dokladu poradci chovu, Tobík má splněné pracovní podmínky a v květnu jde na klubovou výstavu s výběr do chovu, při splnění těchto podmínek bude další v řadě chovných psů. Možnost nahlédnout na první vrh A je zde.

Angie všechny pracovní lovecké zkoušky si dokončila v I.ceně - ZV, PZ, LZ, SZVP, VZ, BZ. Excellovala na LZ v Bříšťanech, kde zkoušky vyčtyřkovala a vyhrála. Klubové Všestranné zkoušky dokončila jen s dvěma trojkami, získala 2.místo a titul Res.CACT. Zúčastnila Nominací Memoriálu Richarda Knolla 2014. Odešla si výborně Memoriál Luďka Hejného s pracovním titulem CACT. Po štěňatech ještě ukázala svoje nadšení pro práci na Memoriálu Jitky Hromadové 2016, kde skončila jako druhá v I.ceně s titulem Res. CACT a oceněním za nejlepší práci v lese (poprvé zde odešla barvu jako oznamovač a les a vodu vyčtyřkovala), nejlepší výmarský ohař MJH a v soutěži družstev napomohla prvnímu místu. Oznamovače jsme potvrdily na barvářských zkouškách ten samý rok, které dokončila s plným počtem bodů a stala se vítězkou zkoušek. V létě 2017 pak ukázala svoji sílu ještě na Memoriálu Karla Kiewega, kde ve svých 6,5 letech získala na závěr zkouškové kariery krásné 3.místo. Je to nejen velmi pracovitá fena, ale její půvab a elegance, výborný exteriér byl oceněn na xxx výstavách. Nejvíce si ceníme titulu CAC z klubové výstavy v Domaníně od německého poradce chovu VO p.Torstena. Angie je šampiónem a grand šampiónem krásy v ČR, SK, šampiónem Srbska, Bosny i Hercegoviny, čekatelem šampióna krásy v Německu. Dostála oběma mezinárodním oceněním C.I.E. a C.I.B

  Kdo měl šanci Angie poznat, ví, že je učenlivá, velice pracovitá, inteligentní s obrovskou vůlí a všestranným potenciálem. Je velmi klidné přátelské vyrovnané povahy a nepatří mezi dominantní feny, což ale neznamená, že se nedokáže ozvat a hájit si své postavení. Děti jí zbožňují a ona je - olíže je, nechá si vše líbit, neublíží, raději se zvedne a odejde o kousek dál. Není to kotcový pes, ale rozmazlená rozhodně není. V myslivosti se uplatňuje již od roku 2012 a práce ji neskutečně baví a byla motivací ke zkouškám. Ukazuje výborné vlohy předávané od známých pracovních psů z Ameriky, Anglie a České republiky. Prokazuje se výborným nosem, vynikajícím hledáním, spolehlivým aportováním. Vždy zůstává dámou "Hot Pink Lady". 

Slovo všestranná pro ní platí několikanásobně. Kromě loveckých zkoušek a výstav má také zkoušku triků dvě zkoušky z dogdancingu a aby toho nebylo málo, tak si zahrála i v seriálu "Polda" s Matáskem v hlavní roli a to ve 2.dílu I.řady. Je schopná mě upozornit na nezvyklé věci, např. díky ní jsem již několikrát nahlašovala policii vykradený automobil.

Druhého otce štěňátek vrhu B jsem vybírala opět velmi pečlivě. Původně jsem si myslela, že uskutečním zahraniční krytí, ale při přípravě a následné práci s mými fenami na vyšší zkoušky řešení přišlo samo. Stejně jako u prvního vrhu mi záleželo na povaze psa, druhým důležitým kritériem pro výběr byly pracovní výsledky a v neposlední řadě typ a vzled chovného psa. Pro mne tedy jasná volba - Pepe Elika Bohemia, kterého jsem vybrala znám po povahové a pracovní stránce velmi dobře neb patří našemu coop parťákovi na cvičení Milanovi Kazdovi a společně jsme strávili mnoho hodin při výcviku i na vrcholných zkouškách. Titul Šampión práce mluví za jeho pracovní úspěchy - Vítěz memoriálu Roberta Jakoubka s oceněním (CACIT, CACT), 4.místo na Memoriálu Karla Podhajského (CACT), Nejlepší malé pole na Memoriálu Richarda Knolla a další CACT z KVZ o rok dříve. Je to spolehlivý partner na hony i v domácnosti a po Pepem už na světě běhá pár potomků.

 

 

Od štěňátek očekáváme:

prvotřídní lovecké předpoklady

perfektní exteriér

vyrovnané klidné povahy

ušlechtilé hlavy

dokonalé barvy

výbornou krevní linii. 

 

 

Ideální partneři pro život :) s uplatněním v myslivosti či jinde.
V případě Vašeho vážného zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat nebo vyplnit náš dotazník.

Děkujeme