2019

 

Z první výstavy v Praze si odnášíme v srdci pár věcí. Na této výstavě jsme původně ani neměly figurovat, ale protože  jsem měla předvádět psa někomu jinému, nahlásila jsem Riu kvůli socializaci. V kruhu měla šanci se předvést spolu se starší fenkou, doufala jsem ve velmi nadějnou ... tu jsme dostaly spolu s nádherným posudkem - VESELÉ PERSPEKTIVNÍ ŠTĚNĚ. Z pozvdálí nás bystrým okem zkušeného rozhodčího pozoroval náš kamarád pan doktor František Šimek, který posuzoval ve vedlejším kruhu FCI VI. Nějak se přihodilo, že ta malá příša dostala velmi nadějnou 1 a František si neodpustil větu, jestli se chystáme do závěreček. Odpověď byla rychlá, ne konečně jedeme domů ... hmmm no vyslechla jsem si pár vět ve smyslu, že vypadá lépe než na fotce a moc hezky se předvádí, tak že by to byla škoda. Argumenty došly  a já mu za to budu vždycky vděčná, protože neptejte se mě jak ale v závěrečkách se přihodilo opět něco nečekaného a malá Riuše skončila na bedně a s pohárem za nejlepší štěně výstavy.

Litoměřících jsme pokračovaly v nácviku, neb podstatou bylo předvést 4 jiné psi a štěňata v závěrečkách nebyla. Opět tedy socializace, pro mne v závěru stres jak stihnu všechny psi najednou. Opět žádná očekávání a tedy jen milá překvapení. Paní magistra Ovesná je velmi příjemná dámá a když jsem s Riou naběhla do kruhu, ozvalo se: "Konečně pes." Zaprotestovala jsem, že je to fena a k tomu ještě štěně. Odpověď se nesla v duchu ... to sice ano ale konečně pes ne to co jsem viděla před tím, radost se podívat a jak se nese v pohybu. Krásný posudek a závěr proběhněte se mi ještě jednou ať se pokochám. Jelikož byla ve třídě štěňat sama bylo to jednoduché. Tam, kde jsem vypomáhala známým se také poměrně zadařilo - ČF CAJC, BOJ; NKO CAJC;  NKO - Výborný 2; NDO CAC, CACIB, BOB, BIG III.  Po odběhání maratonů v kruzích jsem se vrátila poděkovat ještě jednou Mgr.Ovesné za slova, která mne potěšila. Paní Ovesná mi sdělila, že nemám za co děkovat, že to myslela vážně a že je vždycky potěšená, když se může něčím pokochat. Řekla, že za ta léta, co posuzuje, to tak prostě je. Když vstoupí do kruhu opravdu pěkný jedinec, že to ví od prvního okamžiku. Pochválila mi odchov a popřála mnoho úspěchů.

Přišly jsme, viděly jsme, zůčastnily jsme se. Úspěch patřil odchovánkovi Kimovi - Almus RS CAC dokončen šampión krásy a mamině Angie RSDW - výborná 1/2 ve třídě veteránů a BOV.

Mladá Boleslav, kdy Ria dosáhla 9 měsíců byla jen zkouška, neb se staršími fenami v juniorech nemá takto mladá moc šancí. Jedna fenka nedorazila, jedna VD, tak se zadařila Výborná 3, hurey. Angie opět bodovala ve veteránech - výborná 1, BOV. Spokojenost největší, příprava na klubovou výstavu.

Klubová výstava Konopiště a neb zmařené plány si to užít, neb jsem chtěla, aby si omladina zaběhala v párech a s polobratrem chovatelské stanice. Ale mladý Girouš si udělal něco s tlapou a tak se neúčastnil, jely jsme jen s Riou, Angie a babičkou. Konkurence nad míru veliká jak v mladých 15 nahlášených fen a ve veteránech 5 všechny konkurentky, které nás porážely. Jak mladé feny tak veterány dostal MVDr. František Šimek k posouzení. Doufala jsem, že tedy jedeme alespoň pro výborné z klubovky a hurá domů tedy přesněji na nějaký pěkný odpolední výlet. Milé překvapení bylo, že Ria měla v konkurenci neteř, fenku po Argovi, která se bohužel rozhodla nepředvádět, když na ní došla řada. Nádherná fena s hlavou po Angie. Pár fenek se nedostavilo a zbytku bylo rozdáno jen 6 výborných ostatní velmi dobré. Ria patřila k těm 6 šťastným s krásným posudkem v kohoutku naměřeno 59 cm. Nevím jak ale vyběhala si výbornou 3 a té si moc vážíme. Angie prokázala, že je ve velmi dobré kondici a že si to konečně opravdu užívá a nese se jako dáma, což oboje bylo vzato v potaz a tak se poprvé stalo, že za sebou nechala feny, které nás leta porážely, všechny v super kondici a tudíž klobouk před nimi dolů. Nechť jsou s námi co nejdléle. Aicy si vyběhal v šampionech CAC u německého poradce chovu Torstena a v závěrečkách bodoval a získal po třetí v řadě Klubového vítěze. Angie tomu dala třešničku na dortu, když porazila psa získala BOV a tím pádem i BIS Veterán neb u dlouhánů nikdo v této třídě nahlášen nebyl. Angie splnila podmínky pro udělení Veterán šampióna. 

Oblíbená výstava v Českých Budějovicích a další názor někoho koho známe na Riu, to byl plán. Nahlášen konkurence 5, dostavilo se o jednu méně. Posudek není co vytknout jen, že je menší, ale jelikož je nejmladší tak to vada není - výborná 2. Matka výborná 1 a porazila psa s mnoha tituly a BOBy, opět BOV.