Zkoušky    

 

2016

 

Začal přípravou na Nominační soutěž MRK, které jsem se letos zúčastnila po třetí za svou krátkou kariéru, po druhé s Freunkou. Podařilo se nám je úspěšně dokončit ve II. ceně a v celkovém pořadí nakonec Fréa byla 13. ohařem s právem startovat na Memoriálu R. Knolla. 

Trochu jsme přibrzdily, a tak letos nás bylo vidět na zkouškách po málu. Klubové LZ úspěšně dokončila na 3.místě, stejně jako Memoriál Karla Kiewega. Na Memoriál Jitky Hromadové vůbec jít neměla a díky vypouštěné slepici, která ulítla jiné skupině, jsme spadly do II.ceny. I to se stává, důležité je, že MJH dokončila. Vice v novinkách.

Před MRK jsme trnula, kdy začne hárat (Angie dohárala tři dny před Knollem), i nálada první den tomu nasvědčovala a její zaváhání na ohrádce nás hned při první disciplíně hodilo do III.ceny. Vidět to bylo i na vlečkách v těžkém terénu. Nahánění bylo v místě dohledávek lišky, tak byla zmatená jak včela, ale na závěr to všechno napravila. Svojí šoulačkou a pro mne navždy nezapomenutelnou barvou si vysloužila speciální pochvalu nejen od samotných rozhodčích v lese, ale i od vrchního rozhodčího. Druhý den opět předvedla jaká je vodařka, na poli jsem jí držela slovně já, abychom to nekazily Milanům ve skupině, kteří šli v samých čtyřkách. Bohužel oba si to pokazili na individuálním hledání. Naše tříčlená skupinka se stala VIP - Milan Kazda s Pepanem získali ocenění za nejlepší práci na malém poli, Milan Blatský s Nelou ocenění za nejlepší práci v lese a Ňůně si vysloužilo ocenění za nejlepší práci na vodě. Celkově 8. místo, první z III.cen - srdcová záležitost, letos patří mezi 10 nejlepších ohařů v České Republice. Vice v novinkách.

Jestli nám bude souzeno startovat i na MKP jsem netušila, pořád jsem nevěděla jestli se rozhárá nebo ne. Dalším zádrhelem byl odchovánek Argo, kterého jsem potřebovala odvést na VZ. Jelikož jsem s ním necvičila, musela jsem využít času který zbýval na úkor Freuny a stihla jsem s ním 5x potrénovat před jeho VZ. Už nešlo o nic, přání bylo, když už jsme se dostaly tak daleko, dojít v ceně. Podařilo se a to je podstatné. Fréa Vives Bohemia se zapsala mezi psy a feny, kteří došli Memoriál Karla Podhajského. Skončila na krásném 11.místě opět první z III.cen s druhým nejvyšším dosaženým počtem bodů po vítězi. Fantazie. Více v novinkách.