Zkoušky    

 

 

2015

Na základě 481 bodů se Fréa dostala na seznam náhradníků na Nominační soutěž Memoriálu Richarda Knolla 2015 jako pátý náhradník. V době NS MKS naše péče směřovala k Vrhu "A" a na soutěž jsme se nepřipravovaly. Přesto mile překvapila i když jsme neuspěly. Následně si panička zlomila nohu a musela odvolat několik nahlášených a plánovaných zkoušek.

Tréninkově jsme tedy začaly LZ v I.ceně s jednou trojkou a SZVP v I.ceně plný počet bodů. Nord Bohemia Pohár dokončen v I.ceně.

Pro nás splněný sen a dokončený Memoriál prof. Jaroslava Svobody, Klubové všestranné zkoušky dle tabulek MKP a to v I.ceně a nakonec i s 4.místem a Nejlepší vodou. Z 19 startujících psů 10 vypadlo. 4 psi dokončili v I.ceně, jeden ve II.ceně a 4 psi v III.ceně. Osud někdy zamíchá karty a všechno dopadne jinak než jste očekávali. Více najdete v novinkách.

Závěr malého maratónu byla nejvyšší soutěž ohařů na Slovensku, na kterou jsme prošly výběrem Memoriál Kolomana Slimáka, jež se rovná našemu českému Memoriálu Karla Podhajského. Unavené, v mém případě nemocné, jsme došly v ceně, vyzkoušely si stopu na živé kachně a seznámily se spoustou příjemných lidí na Slovensku. Z 22 startujících 7 vypadlo hned první den a jen 5 dokončilo v I.ceně. Více najdete v novinkách.

Daly jsme si malou pauzu a konečně šly dodělat naši rozdělanou práci oznamovače. Nejprve na Všestranné zkoušky, o týden po té na Barvářské zkoušky. VZ jsme začínaly opět v lese a panička nemohla být pyšnější, opět v samých čtyřkách, jako loni, ale tentokráte s bonusem navíc, nádherně předvedeným "oznamovačem". Pro mne byl úkol splněn a tak druhý den jsme si užívaly a nestresovaly se a seč ráno byla zima, voda opět ve čtyřkách s pochvalou za zatím nejlepší vodu a na poli jsme zvládly situaci, takže jen trojka ze srstnaté, na kterou naše skupina nenarazila. Výsledkem bylo překvapení, skončily jsme stejně bodově jako pan Hendl s Nerem, bohužel nedotáhly papírově chovnost po krásném výsledku na Vojtěchovi a tak to byla Fréa, která si odnesla pohár vítěze i s Nejlepší Barvou. Více najdete v novinkách.

Oznamovače potvrdila i na BZ, kde 19 hodinovou barvu odešla s perfektním oznamem. Nádherné zakončení zkouškové sezóny posledním vítězstvím. Více najdete v novinkách.

 

Rok 2015 ohodnotil i Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů a vyhodnotil Freu jako Fena roku 2015 za plemeno MOK a mojí osobě udělil titul Klubový vůdce roku 2015. Více najdete v novinkách.