Zkoušky    

 

2014

 

Zvolily jsme obtížnější začátek a jako první zkoušku vloh jsme si vybraly Memoriál Václava Vančury, kterého se účastnilo 24 psů, z toho Fréa, její bratr Jerry a Alma, ČF byly nejmladší o proti některým 3-5letým psům s podzimními, všestrannými zkouškami apod. Více najdete v novinkách.

Další Memoriál za námi, tentokráte velmi náročný dvoudenní na Písecku. V 15.měsících tak dokončila náročné zkoušky ve II.ceně díky limitní známce na Ohrádce, za to si ale získala rozhodčí na vodě a dostala ocenění Nejlepší voda MLH. Jsem na ní moc pyšná, neděle byla velmi náročná, co se počasí týče a byl to druhý den zkoušek, i přesto dokončila PZ v I.ceně s nosem za 4 a splnila tak další podmínku chovnosti. Vice najdete v novinkách.

Freunka překvapuje dál ... MLH byl přípravou na Klubový Memoriál skládající se z PZ a SZVP. Jednalo se o V.ročník Memoriálu MVDr.J.Michálka pořádaný Klubem chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů. Nastoupilo 21 ohařů mnoho z nich všestsranných a kromě bratra Fíka všech podstatně starších. V necelých 16.měsících velice úspěšně dokončila tento Memoriál na celkovém 4.místě jen o jeden bod jí uteklo místo 3. Zopakovala svůj famózní výkon na vodě, dokonce měla kontakt s živou kachnou s plným počtem opět vyhlášena oceněním Nejlepší voda. Více najdete v novinkách

Splnily jsme přání chovatelů a na konci zkouškové sezóny jsme se zůčastnily všestranných zkoušek. Po celý rok se Fréa učila od Angie a tak jsme chtěly zúročit, co se naučila. Ňuně si vyčtyřkovalo díky Angie první den les. Druhý den vodu opět v samých čtyřkách. Pole malá zaváhání, ale celkově 5.místo I.cena 481 bodů je nádherný výsledek v 16 měsících. Více najdete v novinkách.