Zkoušky 2012

Poslušnosti mě panička začala učit už od začátku a  rok 2011 věnovala na získání rychlosti, mrštnosti a obratnosti, chodila se mnou  na hodiny Agility. Možná páni myslivci, tento druh zábavy neuznávají, ale já musím říct, že po té mě jen tak někdo nedožene a hlavně každého zmatu, když v plné tryskové rychlosti dokáži obratně kličkovat mezi stromy a přeskakovat různé překážky.

V roce 2012 mi panička prvně ukázala něco, co mi instinktivně říkalo, že jsem proto zrozená. Ano, přišla jsem na to, že jsem lovecký pes a jsem do práce blázen, takže jsem se plně začala věnovat přípravě na lovecké zkoušky a na práci v myslivosti.

Na výcvik dojíždíme na Mrákavy k Zuzce a Viktorovi Veselému, kteří nám radí a vedou nás ke zdárnému cíli a jak Zuzce tak Viktorovi patří naše díky za úspěšný rok.

Letos jsme se zúčastnily s paničkou Loveckého výcvikového tábora ve Žluticích (4.8.2012 - 11.8.2012). Zde jsme byly zařazeny do skupiny pod vedením Viktora Veselého a jak je jeho dobrým zvykem, nazýval naši skupinu XAVEROV. My jsme tento název přijali za svůj.

Na táboře jsem přešla na aport zvěře pernaté i srstnaté, a to včetně dohledávek a aportu kachny z hluboké vody. Nutno říct, že mě panička před tím trénovala poctivě na kozlíku, takže přípravu jsem měla opravdu 100%. Trošku jsem ale paničce dala zabrat, musely jsme si vysvětlit, že budu nosit jakýkoliv kozlík a ne, že budu nosit jen ten náš. Myslela jsem, že ve vodě mi nic vysvětlovat nemůže, ale od té doby chápu, že moje panička je stejný cvok jako já a že bych raději měla dělat to, co mám a nevymýšlet si blbosti.

 

 

My konkrétně jsme měly za cíl udělat Zkoušky Vloh a Podzimní zkoušky, což se nám s paničkou podařilo.

 

 

 

Home