Zkoušky 2016

 

Rok 2016 byl po roční pauze náročný, ale přesto jsme si ho užívaly. Člověk si má plnit sny a tak jsme pilovaly "oznamovače", kterého nácvik jsme kvůli štěňatům a loňské operaci musely přerušit.
 
Na prvních zkouškách mě Angie poslala domů ... šla se proběhnout po vypuštění a nebyla jsem schopná ji do 10 minut přivolat, což se mi ještě nestalo. Byl to pokus neb se Kluboví lesní zkoušky KCHHMO z.s. se nedostavil jeden účastník. Nevadí, Freunce se také oznamovač na poprvé nepovedl.
 
Druhé, pro nás zkoušky ještě neosahané, byl Memoriál Jitky Hromadové, který je pořádán na Severní Moravě. Republiku jsme přejely, za pobyt a pohostinost děkujeme Pavle B. Původně jsem měla jen pouze s Angie, ale jelikož na poslední chvíli odvolal Víťa Edáše, obsadili jsme místo Freou.
Angie mi udělala obrovskou radost. ZV dvě trojky za postup (nebylo kam postupovat, když Vám křepelku vysadí 20 m od Vás) a vodění na řemeni (v místě kde byla křepelka vypuštěna se dělalo vodění ... to Angie opravdu nedává .... ale jinak bomba. Voda v plných známkách, pochvaly na hledání v rákose i za ochotu a les ani nemluvím. Dlouho předlouho jsem váhala, vodič nebo oznamovač, obvzláště po tom, co si Freunka odběhla po pachu srnců v říji ... ale když už tak už ... oznamovač a moc hezky ... byla jsem na ní pyšná.
Výsledek - 2. místo, Res. CACT, Nejlepší les, Nejlepší Výmarský ohař MJH 17, První člen vítězné skupiny zástupců ČR ... co více si přát.
 
Radost jsme dovršily na Barvářských zkouškách, které sice Angie už v plných známkách má jako vodič, tentokráte jsme chtěly potvrdit oznamovače. Seč Angie vypadala při první disciplíně, že si myslí, že jdeme na hon, sklidnila se a BZ s přehledem jako oznamovač vyhrála s plným počtem 152 bodů, Vítěz zkoušek.
 
Angie děkuji